PONY CLUB

Merhaba;

            Kocaeli Atlıspor Pony Club olarak sizleri aramızda görmekten çok mutluyuz.

            Toplumun doğaya dönme özlemi, velilerin çocuklarını zararlı alışkanlıklarından korumak için doğru ilgi alanlarına yönlendirme çabaları, doğadan uzak büyüyen çocukların, bilgisayar ve televizyon karşısında çok uzun zaman geçirmeleri, pony kulübümüzün gerekliliğini ortaya koyan gerçeklerden bazılarıdır.          Kocaeli Atlı Spor Pony Club

            Pony Club çocukların eğlenerek ata binmeyi öğrendikleri bir spordur. Pony Club da değişik yaşlarda çocuklar (4 ile 14 yaş) fiziklerine uygun pony atlarla eğitime katılırlar. 4 yaşında eğitime başlayan biniciler 6 yaşından sonra yarışmalara katılmaya başlar.

            Kulübümüzde, çocuklara dört yaşından itibaren atla tanışma, iletişim kurma ve temel biniş kuralları öğretilmektedir. Çocukların bir pony kulübünde geçirdikleri kurs dönemleri yaşamları boyunca unutmayacakları bir aktivite olmaktadır.  Çocuklar paylaşmayı, sorumluluk almayı, yarışmayı, kendilerinden fiziksel olarak daha güçlü bir canlıyı akıllarıyla yönlendirmeyi, mücadele gücünü geliştirmeyi, disiplini öğrenmektedir. 

           Kolaydan zora doğru eğitim vermekte olan kulübümüz çocukların çalışmalara gösterdiği ilgiyi arttırmak amacıyla onları sertifika ile ödüllendirir ve geleceğin müsabık binicilerini yetiştirir.

Kocaeli Atlı Spor Kulübü

Kocaeli Atlıspor Kulübü'nün bir parçası olan KASK Pony Club, çocuk kalbinde doğa ve hayvan sevgisine derin bir yer açan, binicilik sporunu ve at bakımını öğrenmelerini sağlayan ideal bir okuldur.

Binicilik Sporu

Binicilik sporu insan ve başka bir canlının ortaklaşa yaptığı bir spordur.Sporun amacı,atın fiziksel gücü ile binicinin zekasının birleşmesinden kaynaklanır.Komutları ve planlamayı binici yapar, at da bu komutları uygular.

© 2011 Kocaeli Atlı Spor KulübüBestTeknoloji