HAKKIMIZDA

Kocaeli Atlıspor Kulübü 1992 yılında Kocaeli Fuarı içinde şimdiki yerinde kurulmuştur. İlk başkanı o zamanın İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı da olan Sayın Sefa Sirmen'di. Sefa Sirmen'den sonra ikinci Başkan Sayın   Hikmet Erenkaya oldu. Daha sonra sırasıyla Sayın Metin Alan ve Sayın Halil Vehbi Yenice Yönetim Kurulu Başkanı oldular. İki dönemdir Kocaeli Atlıspor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanlığını Sayın Savaş Demirtaş yürütmektedir.

Mazisi büyük başarılarla dolu olan kulübümüz Türkiye şampiyonları yetiştirmiştir. Türk Milli Takımımıza da sporcu kazandırmanın yanında Balkan şampiyonu da çıkarmanın haklı gururunu yaşamıştır.

Bu dönem tekrar bir yapılanmaya giren Kocaeli Atlıspor Kulübü Pony Kulübünü kurmuş alt yapıya önem vermiştir. 4-14 yaş gurubu gençlere yönelen kulüp şimdiden 40 kişilik bir sporcu ordusuna sahiptir ve hızla büyümeye devam etmektedir. Kulübün amacı çok daha fazla genci bu spora kazandırmak ve bu sporu yapmasını sağlamaktır. Geleceği emin ellerde olan Kocaeli Atlıspor kulübü bu genç sporcularla birlikte geleceğin Türkiye Şampiyonlarını ve Milli Binicilerini yetiştirmektedir. Bünyesindeki sporculara öncelikle hayvan sevgisini, doğa bilincini aşılamak olan kulübümüz aynı zamanda insani ve milli duygulara değer veren sporcular yetiştirmektedir. Kocaeli Atlıspor Kulübünün bir amacıda kentimizde yaşayan bedensel ve zihinsel engelli çocuklarımızı at terapi (hipo terapi) ile rehabilite etmektir. Ayrıca Kulüp belli zamanlarda yuvalarda ki çocuklarımızı misafir edip onları atla buluşturup onlarında bu sporu yapmasını sağlamaktadır.

Bulunduğu şehrin vitrinidir Kocaeli Atlıspor Kulübü. O vitrinde, kentte yaşayan insanların yaşama bakışını ortaya koyar. Güzel şehrin güzel insanları ile birlikte, iyi bir neslin yetişmesine katkıda bulunmanın haklı gururunu yaşar.

 

 

 

Kocaeli Atlı Spor Kulübü

Kocaeli Atlıspor Kulübü'nün bir parçası olan KASK Pony Club, çocuk kalbinde doğa ve hayvan sevgisine derin bir yer açan, binicilik sporunu ve at bakımını öğrenmelerini sağlayan ideal bir okuldur.

Binicilik Sporu

Binicilik sporu insan ve başka bir canlının ortaklaşa yaptığı bir spordur.Sporun amacı,atın fiziksel gücü ile binicinin zekasının birleşmesinden kaynaklanır.Komutları ve planlamayı binici yapar, at da bu komutları uygular.

© 2011 Kocaeli Atlı Spor KulübüBestTeknoloji